Pszichológus. Segítő beszélgetés. Problémamegoldás. Konzultáció.
1024 Budapest, Keleti Károly utca 6.
(A Széll Kálmán téri metró és a 4-es 6-os és 17-es villamos közelében.)
+36-1-31-63-009 | dr.szentmiklossy.margit@t-online.hu | Kapcsolat: Keressen bizalommal!
A Dívány online oldalán oldalán megjelent cikk:
"Így működik valójában a hipnózis"
A Képmás magazin online oldalán megjelent cikk:
"Ma már nem félnek a hipnózistól az emberek"
Elérhetőségeim:
+36 1 316 3009
(10 és 20 óra között)
1024 Budapest,
Keleti Károly u. 6.
"Te magad légy a változás, amelyet látni szeretnél a világban!"
(Mahatma Gandhi)
Látogasson el a problémák és fogalmak menüpontba!
allergia, alkohol, anorexia, anyaság, asztma, alkalmatlanság érzés, alkalmazkodási nehézség, alvás, álom, asszertivitás, beszédhibák, bulimia, dohányzás, drog, egyedüllét, emésztő rendszerbeli panaszok, esztétikai panaszok, evészavar, testi és lelki fájdalmak, fáradtság, fejfájás, fogyás, fogyasztás, függőségek, gyengeség, gyermekvárás, gyermeknevelés, gyomorpanaszok, hiányérzés, játékszenvedély, ízület, izom, mozgásszervi panaszok, immunrendszerbeli problémák minden szervre, onkológia panaszok, idősebb kori panaszok, kapcsolati, kommunikációs nehézségek, szív, keringési és vérnyomás panaszok, kényszerek, kilátástalanság érzése, kövérség, klimax, magánéleti és munkahelyi problémák, magánosság, párkapcsolat, pszichés meddőség, pszichiátriai, pszichoszomatikus panaszok minden szervre, serdülőkori problémák, soványság, súlyproblémák, szenvedélyek, szerelem, szakítás, személyiségbeli nehézségek, személyiségzavarok, szülésre felkészítés, tanulási és teljesítménybeli problémák, -várandósság, válás
Oldja meg Ön is testi, lelki, szellemi panaszait!
Minden panaszon, problémán lehet segíteni!
Már 1, 5, 10 alkalom is segíthet.
Egy alkalom 45-50 perc.
Az emberi kapcsolatok rendkívül fontosak a mindennapi életünkben, és gyakorlatilag ugyanolyan fontossággal bír a barátok, rokonok, házastársak között fennálló kapcsolat, csak természetesen más-más szemszögből. Ugyanez mondható el a szakpszichológus és a páciens közötti viszonyról, hiszen ez is egyfajta társas kapcsolatnak nevezhető.
A társas kapcsolatok kialakulása már rögtön a születés után elkezdődik, az anya és a gyermek között, majd ezt követi a többi kapcsolódás, amelyek során benyomások érnek bennünket, és ezek bevésődött viselkedési sémákban nyilvánulnak meg; erre mondjuk többnyire, hogy “ösztönös reakció”. A nagy többségük ártalmatlan dolog, ám akadhat köztük olyan is, ami megnehezítheti a mindennapi életet, sőt, akár az egészségre is káros lehet. Ezek a tudatalatti viselkedési formák azonban tudatosíthatóak, majd megváltoztathatóak, mégpedig a pszichoterápia segítségével.
A szakpszichológus és a páciens beszélgetései során kibontakoznak az utóbbi ösztönös viselkedési sémái, amelyek felismerésében és tudatosításában a terapeuta segít. A pszichoterápia a felismeréstől a megváltoztatásig vezeti a pácienst, vagyis a bevett viselkedésmintákat a páciens képes lesz úgy megváltoztatni, hogy az élete pozitív irányt vehessen. Ez többek között annak is köszönhető, hogy – mint fentebb szó esett róla – a terápia is egy kapcsolati tapasztalat. A pszichoterápia hatására a páciens új viselkedésmintákat tesz a mindennapjai részévé, aminek hatására a hétköznapi társas kapcsolatai is megváltoznak, és az életminősége is javul.
Ha úgy érzi, hogy szeretné megváltoztatni a társas kapcsolatait, illetve bizonyos berögződött viselkedésmintáit, forduljon hozzám bizalommal, és vegyen részt pszichoterápián! Amennyiben kérdése lenne a témával kapcsolatban, vagy időpontot szeretne kérni, keressen fel megadott elérhetőségeim egyikén!